Sony.

Hi !

Aparat SONY - NEX 5R, to właśnie nim od jakiegoś czasu robię zdjęcia na bloga. Wiele z Was już nie mogło się doczekać opisu, dlatego dzisiaj krótko o sprzęcie. Jest to aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami (posiada ponad 10 wymiennych obiektywów) i ekranem dotykowym - aparat cyfrowy o jakości lustrzanki.


I tutaj nasuwa się pytanie: czy rzeczywiście daje efekt lustrzanki ? Moja odpowiedź brzmi: TAK ! Możecie się o tym przekonać oglądając zdjęcia z ostatnich notek, które są wykonane tym aparatem. My zazwyczaj robimy fotki na trybie auto (zdjęcia już wtedy są bardzo dobrej jakości), robiąc zdjęcia w trybie ręcznym można uzyskać jeszcze lepszy EFEKT.


Aparat poza różnymi efektami fotografowania (czerń i biel, sepia i wiele innych) wyposażony jest także w WiFi. Wystarczy pstryknąć zdjęcie a potem przesłać je na inne urządzenie takie jak telefon czy laptop. Ponadto można nagrywać filmy w jakości HD (obraz to totalna brzytwa - za kilka dni opublikuje filmik zrobiony właśnie aparatem). Jak już wcześniej wspominałam ekran jest dotykowy i wysuwany - odchyla się aż do 180 stopni i bez problemu można zrobić zdjęcie z ziemi czy autoportret. Poniżej kilka zdjęć wykonanych aparatem, które mogliście widzieć w poprzednich notkach.


Aparat jest mały i zgrabny, dzięki czemu mogę go wszędzie zabrać. Dla mnie najważniejsza jest jakość zdjęć (odpowiedni kontrast, światło, ostrość) a NEX-5R spełnia w 100% moje oczekiwania. Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach !

Do następnego !

0 comments:

Post a Comment